برگزیده های پرشین تولز

کسی میدونه نژاد مردم ترکیه چیه؟!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
وقتی من می گم قدرتش رو دارم با مشت بزنم یکی خون بالا بیاره خوب نظر شخصی خودم رو بیان کردم دیگه. تاریخ و فلسفه که تعریف نکردم. شما نظرت ظاهرا غیر اینه. ظاهرا که چی عرض کنم؟

بله هیتلر هم با سیاه پوست های ساکن آفریقا مشکل نداشت وقتی نمی خواست سیاه پوستی رو در بایرن و باواریا ببینه. حق هم داشت.
اینجاست که آدم به سیاهای زشتو بی ادعا علاقه مند میشه توسط آدمخوارای آفریقا خورده شو اما نژادپرست نباش ! :D

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
اینجاست که آدم به سیاهای زشتو بی ادعا علاقه مند میشه توسط آدمخوارای آفریقا خورده شو اما نژادپرست نباش

نژاد پرستی مثل تفکرات هیتلری و کومونیسم به زباله دان تاریخ پیوسته و فقط عده کمی هستند که هنوز ضمینه هاشون رو حفظ کردند.

جهان متمدن و آزاد هیچوقت اجازه نخواهد داد دوباره این تفکرات جولان بدند. رئیس جمهور شدن اوباما به عنوان یک سیاه در جایی مثل آمریکا نشون داد که بشریت چقدر از روحیه نژاد پرستی فاصله گرفته.

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
باور کنید شما هر اندازه که تعریف دقیقی از کلمات ذکر شده ندارید، سفسطه کردن را خوب می دانید.

وقتی من کلمه نئونازی را نقل قول کردم خواستم به ملیت آلمانی اشاره کنم. نمی دونستم شما به عنوان یک فارس فارسی بلد نیستید.

شما معنای نقل قول را نمی دانید. معنای نئو را چطور؟

دروغ یعنی تحریف واقعیت. در جمله ای که من گفتم ادعای توده وار عمل کردن آلمان دهه 40 مضحک است. نظر شخصی خودم را بیان کردم. هیچ واقعیت تاریخی را بیان نکردم که دروغ گفته باشم. نظر شخصی می تواند واقعیت نداشته باشد ولی دروغ ؟؟؟

بروید فارسی یاد بگیرید برگردید صحبت کنیم. البته ترکی یاد بگیرید به مراتب بهتر است.

اپراطوری عثمانی تجزیه نشد. مستعمره های خود را به اصطلاح از دست داد. بین این دو تفاوت زیاد است.
البته شرایط اقتضا می کرد. مستعمرات در آن زمان بیشتر ضرر داشتند تا منفعت و این باعث می شد تا حتی بریتانیای به اصطلاح فاتح جنگ هم مستعمرات خودش را رها کنه و این به معنای تجزیه بریتانیا نیست.

باریکلا،
icon10.gif

از کی تا حالا از ایدئولوژی برای نام بردن ملیت استفاده می کنن و مهمتر از اون بهش ارتباطش می دن؟! مردم و ایدئولوژی حاکم بر آلمان جنگ جهانی اول چه ربطی داره به مردم حال حاضر آلمان و یه عده آشوبگر نئونازی؟

وقتی بر مساله ی غلطی پافشاری می کنی با وجود اینکه درستش رو یه نفر داره بهت می گه می شی دروغگو. وقتی در مورد تاریخ یه حرف غلطی می پرونی و با گفتن اینکه "نظر شخصی" بود می خوای از زیرش در بری می شی دروغگو. (که بی خود نظر شخصی بود، مگه آدم در مورد تاریخ نظر شخصی از رو هوا می ده؟!
icon10.gif
)

جدا؟!
icon10.gif

ببینم مثلا اعراب هم مستعمره بودن؟ عراق چه طور؟ فلسطین چی؟ اینام مستعمره بودن یا جزو قلمرو عثمانی محسوب می شدن؟این خط زیر رو بخون شما:

Under the terms of the Treaty of Sèvres, the partitioning of the Ottoman Empire was solidified. The new countries created from the former territories of the Ottoman Empire currently number 40 (including the disputed Turkish Republic of Northern Cyprus.)

لازم نیس گوشزد کنم که پارتیشنینگ یعنی چی؟
icon10.gif

وقتی من می گم قدرتش رو دارم با مشت بزنم یکی خون بالا بیاره خوب نظر شخصی خودم رو بیان کردم دیگه. تاریخ و فلسفه که تعریف نکردم. شما نظرت ظاهرا غیر اینه. ظاهرا که چی عرض کنم؟

نظر من اینه که شما مغلطه آدمک پوشالی کردی، به همین خاطر بهت گفتم شما خوش باش! معنی این حرف اینه که کسی نگفته بود داری تاریخ و فلسفه می گی...

بله هیتلر هم با سیاه پوست های ساکن آفریقا مشکل نداشت وقتی نمی خواست سیاه پوستی رو در بایرن و باواریا ببینه. حق هم داشت.

شما که هیتلر رو نمی شناسی که! (خودت گفتی نخوندی کتابشو، نگفتی؟!)
پس از کجا می دونی هیتلر چی می خواست یا نمی خواست؟!

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
در برابر تو چیزی برای گفتن نیست..فقط میتونم بگم خوش به حالت که اینقدر راحتی از مخ.

اینجور که توپت پره فکر کنم یه خاطره خیلی بد از ترک ها داری که حق میدم بهت.

مدیران باید یه فکری به حال تو و امثال تو بکنن.
آقا جان این یه شوخی کرده تو نباید توهین کنی بهش که
ما آدمای عاقلی هستیم دانش اکثرمونم بالاس ولی قبول کن بحث خوبی نداره خود تاپیک بهتره با جلف بازی توش پست بزنیم یا بهتره به درگیری با هموطنای بهرحال آذریمون درگیریو ناراحتی درست کنیم همه میدونیم چقدر آذریها بامحبتو احساساتی هستن نمیخوان الکی چاپلوسی کنم ولی ایرانیا واقعاً مشکلی با خود ترکاهم ندارن این بحثا چیه.

Last edited:

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
آقا جان این یه شوخی کرده تو نباید توهین کنی بهش ک

حالا این پست شما هم حتما شوخی بود مگه نه؟ یا من خیلی ساده هستم و 2زاریم مشکل داره یا تعریف شوخی عوض شده.

webarts

Registered User
لایک‌ها
9
ای بابا . سوال این بود که نژاد ترک چیست و چرا ترک ترکیه در آلمان زیاده... حالا تبدیل شده به کل کل و دعوا مرافه.

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
وقتی در مورد تاریخ یه حرف غلطی می پرونی و با گفتن اینکه "نظر شخصی" بود می خوای از زیرش در بری می شی دروغگو. (که بی خود نظر شخصی بود، مگه آدم در مورد تاریخ نظر شخصی از رو هوا می ده؟!)

سفسطه، سفسطه و بازم هم سفسطه.

کجای این نوشته من به تاریخ ربط داره که به واسطه اون من رو به دروغگو بودن متهم کردی؟ (پست شماره 67)

البته الان به خاطر منافع برادران ترکیه ایمون هست که نسل این کثافت ها رو نمی کنیم. وگرنه اینها عددی نیستند.
پول نداریم؟ قدرت نداریم؟ متحد گردن کلفت نداریم؟ یا از ایران می ترسیم؟

باریکلا،
از کی تا حالا از ایدئولوژی برای نام بردن ملیت استفاده می کنن و مهمتر از اون بهش ارتباطش می دن؟! مردم و ایدئولوژی حاکم بر آلمان جنگ جهانی اول چه ربطی داره به مردم حال حاضر آلمان و یه عده آشوبگر نئونازی؟

خیلی ساده بیان می کنم تا شاید حالی بشی.

طرف گفت وقتی نئونازی ها می خوان شلوغ کنن به ترک ها حمله می کنن. من هم گفتم کدوم نئونازی ها همون ها که در جنگ اول با ترک ها متحد بودند؟ جنگ اول بین سال های 1914 و 1918 اتفاق افتاده. یعنی تقریبا یک قرن پیش و چون همه می دونن که از آلمانی ها اون زمان چیزی نمونده. (البته بهتره ذکر کنم شاید عده ای زنده مونده باشن که بعدا سفسطه نکنی:D)
پس منظور من از همون نئونازی ها نمی تونسته آلمانی های یک قرن پیش باشه. هیچ کند ذهنی هم فکر نمی کنه منظور من آلمانی های یک قرن پیش بوده. حالا چه نازی بوده باشن چه نئو نازی و چه گوگولی بالام جان.

البته معنی جمله من برای یک فارسی زبان کاملا مشخصه. برای شخص شما این بند رو نوشتم.

شما که هیتلر رو نمی شناسی که! (خودت گفتی نخوندی کتابشو، نگفتی؟!)
پس از کجا می دونی هیتلر چی می خواست یا نمی خواست؟!

واقعا یه آدم چقدر باید کند ذهن باشه که فکر کنه تفکرات هیتلر محدود به یک کتاب بوده و یا فقط یکبار و در همون کتاب تفکراتش نقل شده؟ (( واقعا تنها جوابی بود که می تونستم بدم. خیلی فکر کردم تا بهتر جواب بدم ولی نشد)

Last edited:

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
راستی در مورد نژاد ترکها که برمیگرده به مغولها میگن سرخپوستاهم از نژاد مغول هستن اولا فکر میکردن هندی هستن و به همین خاطر بهشون ایندین گفتن اما نژادشناسا ثابت کردن نژاد اوناهم مغول بوده و از شرق آسیا وارد آمریکا شدن جللالخالق ببین مغولا اثراتشون تا اونور دنیا تو برزیلم دیده میشه !!

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
راستی در مورد نژاد ترکها که برمیگرده به مغولها میگن سرخپوستاهم از نژاد مغول هستن اولا فکر میکردن هندی هستن و به همین خاطر بهشون ایندین گفتن اما نژادشناسا ثابت کردن نژاد اوناهم مغول بوده و از شرق آسیا وارد آمریکا شدن جللالخالق ببین مغولا اثراتشون تا اونور دنیا تو برزیلم دیده میشه !!

اینکه گروهی فکر می کنن تمام ترک زبان ها از یک نژاد هستند یا باید از یک نژاد باشن، فقط ناشی از کند ذهنی خودشون هست. همون طور که تمام اسپانیایی زبان ها و انگلیسی زبان ها اعم از سیاه و سفید و زرد از یک نژاد نیستند.

در ضمن به قول یکی از دوستان من افتخار می کنم از نژاد زرد باشم تا اینکه یه عرب یا ... و ... باشم.
فعلا که داریم می بینیم همین زرد ها کشورهایی مثل کره جنوبی و ژاپن رو اداره می کنن ولی ...

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
سفسطه، سفسطه و بازم هم سفسطه.

کجای این نوشته من به تاریخ ربط داره که به واسطه اون من رو به دروغگو بودن متهم کردی؟ (پست شماره 67)

شما که خیلی باهوشی می دونی منظور من پست 67 نیست، منظورم ادعای توده وار عمل نکردن آلمان نازیه. یا همین ادعای تجزیه نشدن عثمانی. روشنه که؟! دیگه در مورد تاریخ دروغ نگی ها!

همین نوشته ات هم دروغه! :دی...

خیلی ساده بیان می کنم تا شاید حالی بشی.

طرف گفت وقتی نئونازی ها می خوان شلوغ کنن به ترک ها حمله می کنن. من هم گفتم کدوم نئونازی ها همون ها که در جنگ اول با ترک ها متحد بودند؟ جنگ اول بین سال های 1914 و 1918 اتفاق افتاده. یعنی تقریبا یک قرن پیش و چون همه می دونن که از آلمانی ها اون زمان چیزی نمونده. (البته بهتره ذکر کنم شاید عده ای زنده مونده باشن که بعدا سفسطه نکنی:D)
پس منظور من از همون نئونازی ها نمی تونسته آلمانی های یک قرن پیش باشه. هیچ کند ذهنی هم فکر نمی کنه منظور من آلمانی های یک قرن پیش بوده. حالا چه نازی بوده باشن چه نئو نازی و چه گوگولی بالام جان.

البته معنی جمله من برای یک فارسی زبان کاملا مشخصه. برای شخص شما این بند رو نوشتم.

بازم باریکلا! هنوز نشده، ولی داره می شه: خوب،حالا اینا اونا نیستن، ربطی ندارن و اسیر دو ایدئولوژی و دو تاریخ مختلفن (که منم چیزی جز این نگفتم و بازم آدمک پوشالی وو الخ) چرا اون حرفو زدی کلا؟ حالا متوجه شدی چرا خلط مبحث کردی؟ حرف بی معنی نزنی دیگه ها جانم...
icon10.gif

کلا شما خوش باش!
icon10.gif

واقعا یه آدم چقدر باید کند ذهن باشه که فکر کنه تفکرات هیتلر محدود به یک کتاب بوده و یا فقط یکبار و در همون کتاب تفکراتش نقل شده؟ (( واقعا تنها جوابی بود که می تونستم بدم. خیلی فکر کردم تا بهتر جواب بدم ولی نشد)

عب نداره، شما بگو از رو کدوم منبع با افکارش آشنا شدی؟!
icon10.gif

همین الان 5 تا منیع خوب در اختیار من هست، پس مراقب باش در معرفی منابعت...
icon10.gif

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اینکه گروهی فکر می کنن تمام ترک زبان ها از یک نژاد هستند یا باید از یک نژاد باشن، فقط ناشی از کند ذهنی خودشون هست. همون طور که تمام اسپانیایی زبان ها و انگلیسی زبان ها اعم از سیاه و سفید و زرد از یک نژاد نیستند.

در ضمن به قول یکی از دوستان من افتخار می کنم از نژاد زرد باشم تا اینکه یه عرب یا ... و ... باشم.
فعلا که داریم می بینیم همین زرد ها کشورهایی مثل کره جنوبی و ژاپن رو اداره می کنن ولی ...
ولی رو من کامل میکنم همیشه اعتماد به نفس خوبه اما غرور خیلی زشته میدونی فرق این دوتا چیه ؟ کوچیک کردن بقیه برای بیشتر کردن عزت خودته یعنی فکر میکنی برای اینکه به خودت احترام بگذاری باید بقیه نژادهارو کوچیک کنی در تایید سایر حرفات باید بگم بله نژاد قره قاطی شدن ولی نژاد عمده باقی میمونه ژاپنی چشماش ریزه ترک مواهی طلایی صورت سفیدتر و چشمای کشیده داره ایرانی زردپوست و چشم درشت عرب بدن قوی و خونسرد و سبزه تر و آفریقایی سیاهه نژاد سرخپوستای اولیه تقریباً دست نخورده بود البته سیاها هم حتی قبل از کریستف کلمب با اوناذ قاطی شدن چطوریش مشخص نیست اما به هرحال نژاد اوناهم دقیقاً مثل مغولهاست خصوصاً سرخپوستای آلاسکا که سفیدتر هستنو شبیه مغولا هستن تازه اون اطراف یتی هم دیده شده که اونجا بهش میگن ساسکواچ (اینو شوخی کردم:D)

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
شما که خیلی باهوشی می دونی منظور من پست 67 نیست، منظورم ادعای توده وار عمل نکردن آلمان نازیه. یا همین ادعای تجزیه نشدن عثمانی. روشنه که؟! دیگه در مورد تاریخ دروغ نگی ها!

همین نوشته ات هم دروغه! :دی...

ظاهرا شما فراموشی هم دارید. گفته های خودتان هم یادتان می رود چه برسد به گفته های من. مراجعه کنید به پست 73 که نوشتید :

خداوند را شاکریم که نمردیم و انواع و اقسام (نه اقصام) واقعیت های رو هم فهمیدیم!

مثلا یکی از واقعیت ها اینه:

و نوشته من رو نقل کردید :

البته الان به خاطر منافع برادران ترکیه ایمون هست که نسل این کثافت ها رو نمی کنیم. وگرنه اینها عددی نیستند.
پول نداریم؟ قدرت نداریم؟ متحد گردن کلفت نداریم؟ یا از ایران می ترسیم؟

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
بیشتر از این خودتون رو مضحکه نکنید. اگر جوابی ندارید حداقل ارزش خودتون رو حفظ کنید.

اینکه من می گم اشتراکی بین آلمانی و فارس ها وجود نداره با دلیل می گم. شما هم با دلیل رد کنید.

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
بیشتر از این خودتون رو مضحکه نکنید. اگر جوابی ندارید حداقل ارزش خودتون رو حفظ کنید.

اینکه من می گم اشتراکی بین آلمانی و فارس ها وجود نداره با دلیل می گم. شما هم با دلیل رد کنید.
تو هم بهتره یه بحث بی ربط جدید راه نندازی
اینجا کسی درباره فارسا حرف نزده
هرچند موضوع خود تاپیک به اندازه کافی پیچیده و سوال برانگیز میبود !

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
ظاهرا شما فراموشی هم دارید. گفته های خودتان هم یادتان می رود چه برسد به گفته های من. مراجعه کنید به پست 73 که نوشتید :

و نوشته من رو نقل کردید :

وال... من فک می کنم قضیه برعکسه. ولی کلا شما خوش باشین...
icon10.gif

یه کمی مطالعاتتون رو هم بیشتر کنین براتون مفیده...

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
وال... من فک می کنم قضیه برعکسه. ولی کلا شما خوش باشین...
icon10.gif

یه کمی مطالعاتتون رو هم بیشتر کنین براتون مفیده...

خواننده ها قضاوت می کنند. شما منو به دروغ گویی متهم کردی و هیچ مدرکی هم نیاوردی. فقط مثل بعضی ها گفتی موجوده مودجوده.:D

من مثل مرد سر حرفم هستم. هم اونایی که نظرات شخصیم بود و هم اونایی که بیان واقعیت بود.

باز هم می گم 30 تا کشور بزرگ جمع شدند و نتوانستند استانبول را اشغال کنند. این واقعیته.

باز هم می گم به جای کاسه لیسی ژرمن ها، کاسه لیسی آمریکایی ها رو بکنید . چون اگر اونا نبودن الان همتون برده بودید. این نظر شخصیمه. :D

Last edited:

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
نژاد اصیل آریایی نژاد ژرمن هست یعنی قد بلند پوست سفید موهای بور و چشم های آبی
اینکه الان ایرانیها این شکلی نیستن به خاطر مخلوط شدن با نژادهای دیگست و همینطور تا حدودی عوامل آب و هوایی و جغرافیایی

ضمنا اونایی که میگن هیچ شباهتی بین ایرانی ها و آلمانی ها نیست لابد بین ایرانیها و چینیها خیلی شباهت می بینن یا آفریقایی ها!
اگر به شباهت باشه که ایرانیها از همه بیشتر به عرب ها شبیهن در حالی که عربها از نژاد سامی هستن و کلا هیچ ربطی به آریایی ها ندارن
ولی همنژاد بودن ایرانیها و آلمانیها از ریشه های مشترک زبانیشون هم مشخصه!

TURK_AVENGER

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
891
من اونروز کلی با duke صحبت کردم و بهش گفتم که تو دانش خوبی داری و واقعآ حرفای خوبی می زنی ولی دیگه نمی دونستم وقتی کم میاره ، فقط اراجیف می بافه و سعی می کنه با در اوردن شکلک و مسخره بازی اعصاب بقیه رو خراب کنه که البته اینطوری نیست .
بهتره به جای اینکه خودت رو مسخره کنی دو تا جواب بیار . فقط نگو که منبع جلومه و نزار بازش کنم و ...

turksay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نژاد اصیل آریایی نژاد ژرمن هست یعنی قد بلند پوست سفید موهای بور و چشم های آبی
اینکه الان ایرانیها این شکلی نیستن به خاطر مخلوط شدن با نژادهای دیگست و همینطور تا حدودی عوامل آب و هوایی و جغرافیایی

ضمنا اونایی که میگن هیچ شباهتی بین ایرانی ها و آلمانی ها نیست لابد بین ایرانیها و چینیها خیلی شباهت می بینن یا آفریقایی ها!
اگر به شباهت باشه که ایرانیها از همه بیشتر به عرب ها شبیهن در حالی که عربها از نژاد سامی هستن و کلا هیچ ربطی به آریایی ها ندارن
ولی همنژاد بودن ایرانیها و آلمانیها از ریشه های مشترک زبانیشون هم مشخصه!

ها.. ایطوری

2500 سال پیش آلمانی وجود نداشته آقا

همیطوری الان عرب لر ترک دارن سرزمین پارس رو به یغما میبرن

اینا رو باید زا پارس بیرون کرد

ایطوری
ها... همیطوری

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
من اونروز کلی با duke صحبت کردم و بهش گفتم که تو دانش خوبی داری و واقعآ حرفای خوبی می زنی ولی دیگه نمی دونستم وقتی کم میاره ، فقط اراجیف می بافه و سعی می کنه با در اوردن شکلک و مسخره بازی اعصاب بقیه رو خراب کنه که البته اینطوری نیست .
بهتره به جای اینکه خودت رو مسخره کنی دو تا جواب بیار . فقط نگو که منبع جلومه و نزار بازش کنم و ...

وال... شما توی بحث دیگه ای که با پانی یه زمانی داشتین یه سری موضوعاتی رو گفتین که خوب طبیعتا دخالتتون توی این مورد یحتمل به همون بر می گرده. (اینجا مغلطه ی بی ارتباطی رو مرتکب شدم، خودم می دونم) توی این پست یه سری منابع رو اشاره کردم. (طبیعتا درباره ی هیتلر و جنگ جهانی دوم زیاد مطلب دارم و نوشته ام. چه الان و چه قبل، چه در این فروم یا جاهای دیگه... آثارش هم هنوز هست.)

اینجا گفته شده که: "دروغ یعنی تحریف واقعیت. در جمله ای که من گفتم ادعای توده وار عمل کردن آلمان دهه 40 مضحک است. نظر شخصی خودم را بیان کردم."
گفته شد که نظر شخصی ندن، طبیعیه، نباید هم بدن...

بعدش هم عنوان یه کتابی از ریچارد فاینمن این هست: What Do You Care What Other People Think?
درسی که شاید یکی دو سال هست توی این فروم گرفتم اینه که با کسایی که مرتب این شکلی از سر بی دانشی مطلب از خودشون در میارن تعارف نداشته باشم. طبق اون نامی هم که گفتم اهمیتی نمی دم که بقیه در موردم قضاوت کنن، چون اونوقت از بازی هایی که بقیه (شاید مثل شما) در میارن اعصابم ناراحت می شه. یعنی مثلا به این شکل میان میون یه بحث (زیاد بودن، خیلی زیاد. ادعای دوستی هم داشتن...)

در طول اون بحث با این آدم روشن شد که ادعاهایی طرح کرده که ابدا درست نیستن: گفته عثمانی تجزیه نشده (که شده)، هیتلر اینطوری گفته (که همچه چیزی نبوده، هیتلر پیام آور جنگ و نابودی بوده. حتی از همون اول)، آلمان نازی اونطوری بوده (که نبوده) و الخ...

شما می تونستین دلیل این کار رو جویا بشین، نه اینکه الان نرخ این بحث رو تعیین کنین. نمی تونستین؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا