برگزیده های پرشین تولز

معافیت کفالت سربازی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

daeialborz

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
26
من خودم موقعیتم یه موقع شبیه شما بود.
رفتن برادر از کشور و از محل اصلا و ابدا قابل قبول نیست.
با این اوصاف احتمالش خیلی کم هست. مگر اینکه بتونید ثابت کنید برادرتون معلول هست و توانایی مراقبت از پدر و مادر رو نداره. (مثلا مشکل عقلی خیلی شدید داره) تازه، من دیدم که این مورد هم اونجا معاینه می شه، یعنی این نیست که شما مدرک از دکتر آشنا ببرین.

با این اوصاف ما همیشه می گیم بازم از اونایی که واردتر هستن سوال کنین،
شاید راهی باشه...
اقا نمیخوام ناامیدت کنم ولی حقیقتش اینه که هیچ جوری نمیشه الکی هم دلت رو خوش نکن این رو برای این گفتم که بری سراغ یه راه دیگه برای پیچوندن خدمت
من برای این مسئله حتی پیش سردار هم رفتم
منتها اگه خدای ناکرده یکی از پدر و مادر بیماریهایی داشته باشند که بشه معادل با معلولیت گرفت( برای اینهم باید برید بهزیستی) وجود برادر بزرگتر برای گرفتن کفالت منعی ایجاد نمیکنه ( بند 13 معافیت در دفترچه)

البته راهی که جناب Duke گفتن هم برقراره
حدس می زدم :(
البته من پاهام و کمرم مشکل داره به پزشکی بیشتر امید دارم ولی راضی به پزشکی هم نیستم :wacko:

vahidshah

Registered User
لایک‌ها
0
انگار تو اخبار شبکه3 گفته قانون معافیت دوبرادری لغو شده!!اخبار روز 88/10/29

و مدت خدمت که قرار بود پایه 24 ماه بشه همون 18 ماه میمیونه حقوق ها افزایش پیدا نمی کنه و قانون3 برادر خدمت کرده اجرا میشه اما 2برادر خدمت کرده لغو شده!!البته انگار اشاره شده امسال اجرا نمیشه با کلا؟

mori

Registered User
لایک‌ها
14
سلام
من دفترچه اعزام به خدمتم قدیمیه
میخواستم ببینم برای معافیت کفالت چه مبالغی رو باید به کدم حسابها واریز کنیم؟
اگر کسی دفترچه جدید داره شماره خسابها و مبالغ رو بگه خیلی ممنون میشم.

تو دفترچه من به اینا اشاره شده:

۱- اصل فیش بانکی به مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال به حساب شماره ۹۰۰۲۶ وزارت امور اقتصادی و دارایی نزد بانک ملی شعبه سازمان حمایت , کد ۵۶۰
۲- مبلغ ۳۸۵۰۰ ریال جهت صدور کارت معافیت به شماره حساب سیبای وظیفه عمومی استان محل سکونت (صفحه ۳۴ دفترچه راهنمای خدمت).
۳- تهیه برگ اول قبض ۲۲۰۰۰ ریالی مخصوص خدمات پستی کارت معافیت و یک عدد پاکت ارسال کارت.

در مورد شماره 3 باید از کجا تهیه بشه؟

بعد تمام مدارکی که آماده هست رو باید کپی ببریم ازش؟ یا اصلش کفایت میکنه؟

Last edited:

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
سلام

منم یه سوال دارم . من پدرم متولد مرداد 1330 هست منم الان مشمولم ولی معافیت تحصیلی دارم دانشجو هستم . اول اینکه معافی میتونم بگیرم ؟ بعد هم اینکه کی میتونم اقدام کنم ؟

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
سلام
من دفترچه اعزام به خدمتم قدیمیه
میخواستم ببینم برای معافیت کفالت چه مبالغی رو باید به کدم حسابها واریز کنیم؟
اگر کسی دفترچه جدید داره شماره خسابها و مبالغ رو بگه خیلی ممنون میشم.

تو دفترچه من به اینا اشاره شده:

۱- اصل فیش بانکی به مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال به حساب شماره ۹۰۰۲۶ وزارت امور اقتصادی و دارایی نزد بانک ملی شعبه سازمان حمایت , کد ۵۶۰
۲- مبلغ ۳۸۵۰۰ ریال جهت صدور کارت معافیت به شماره حساب سیبای وظیفه عمومی استان محل سکونت (صفحه ۳۴ دفترچه راهنمای خدمت).
۳- تهیه برگ اول قبض ۲۲۰۰۰ ریالی مخصوص خدمات پستی کارت معافیت و یک عدد پاکت ارسال کارت.

در مورد شماره 3 باید از کجا تهیه بشه؟

بعد تمام مدارکی که آماده هست رو باید کپی ببریم ازش؟ یا اصلش کفایت میکنه؟

موارد تغییر نکردن (دفترچه ی منم خیلی جدید نیس، یکی دو ماه پیش باهاش معافی گرفتم)

مورد شماره ی 3 از پستخونه ی خود مرکز **** وظیفه (توی تهران میدون **** هست)

کلا توصیه ی من اینه که نه یکی، نه دو تا، بلکه 3 تا کپی از همه ی مدارکتون داشته باشین. همه... قیمتی که نداره، به جاییم بر نمی خوره، ولی بعضیاش شدیدا لازم هست. بعضی جاها هم کپی ندارن، یا راهش دوره ممکنه اذیت بشین...
نگفته پیداس که اصل مدارک رو هم حتما باید به همراه داشته باشین...

منم یه سوال دارم . من پدرم متولد مرداد 1330 هست منم الان مشمولم ولی معافیت تحصیلی دارم دانشجو هستم . اول اینکه معافی میتونم بگیرم ؟ بعد هم اینکه کی میتونم اقدام کنم ؟

اگر تک پسر هستین و برادری ندارین، پدرتون باید حتما بالای 59 سال بشن تا بتونین اقدام کنین. (یعنی از مرداد سال 89) ولی به محض اینکه اینطور شد می تونین اقدام کنین، حتی در حین معافیت تحصیلی...

Last edited:

eleboys

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان عزیز سلام.

من پدرم متولد آذر 1332 هستش اولین سوالم این بود که برای معافیت کفالت دقیقا چه تاریخی شامل این قانون میشم؟ آخه بعضیا میگن 59تمام بعضیا میگن 60 لطفا راهنمایی کنید. جواب اینکه چرا این 1سال برام مهمه از سوال دومم میشه فهمید.

2- اگر 59 سال تموم باشه من باید تا سال 91 صبر کنم. فکر کنم میشه 2 یا 2.5 سال. من دیروز آخرین امتحان ترم آخر کارشناسیم رو که تو دانشگاه آزاد می خونم دادم اما هنوز تصفیه حساب نکردم. می خواستم با شما دوستان مشورت کنم که بهترین راه کش دادن این دو سال و نیم چیه؟
امیدم به کارشناسی ارشد بود که چشمم با وضعیت خودم آب نمیخوره! من برای کارشناسی ارشد پیام نور هم ثبت نام کردم. اما یکی از کتاباشو گرفتم میبینم خیلی مضخرفه!! بعضیا میگن همین کارشناسیم رو کش بدم (بنظرم بعیده!) خودم دارم به کارشناسی پیام نور فکر می کنم (فکر کنم سبک تر باشه)

حالا از شما دوستان راهنمایی می خوام. به نظرتون کدوم راه معقول تر و سبک تره؟ نکته اینه که من مشغول کار هستم پس شرایط پیام نور برام بهتره.....

ممنونم اگر زودتر جواب بدید چون هر روز داره فرصتم کمتر میشه.:f34r:

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
دوستان عزیز سلام.

من پدرم متولد آذر 1332 هستش اولین سوالم این بود که برای معافیت کفالت دقیقا چه تاریخی شامل این قانون میشم؟ آخه بعضیا میگن 59تمام بعضیا میگن 60 لطفا راهنمایی کنید. جواب اینکه چرا این 1سال برام مهمه از سوال دومم میشه فهمید.

2- اگر 59 سال تموم باشه من باید تا سال 91 صبر کنم. فکر کنم میشه 2 یا 2.5 سال. من دیروز آخرین امتحان ترم آخر کارشناسیم رو که تو دانشگاه آزاد می خونم دادم اما هنوز تصفیه حساب نکردم. می خواستم با شما دوستان مشورت کنم که بهترین راه کش دادن این دو سال و نیم چیه؟
امیدم به کارشناسی ارشد بود که چشمم با وضعیت خودم آب نمیخوره! من برای کارشناسی ارشد پیام نور هم ثبت نام کردم. اما یکی از کتاباشو گرفتم میبینم خیلی مضخرفه!! بعضیا میگن همین کارشناسیم رو کش بدم (بنظرم بعیده!) خودم دارم به کارشناسی پیام نور فکر می کنم (فکر کنم سبک تر باشه)

حالا از شما دوستان راهنمایی می خوام. به نظرتون کدوم راه معقول تر و سبک تره؟ نکته اینه که من مشغول کار هستم پس شرایط پیام نور برام بهتره.....

ممنونم اگر زودتر جواب بدید چون هر روز داره فرصتم کمتر میشه.:f34r:

خوب دقیقا سن می شه 59 سال تمام. یعنی فعلا توی دفترچه اینطوری نوشته. (مگه قانون رو عوض کنن)
شما به هر حال نمی بایستی غیبت بخورین.
چون غیبت باعث از بین رفتن معافیت کفالت می شه.

یکی از دوستای من کارشناسیش همینطوری هست. یعنی نمی خواست فعلا وارد دوره ی فرجه ی 6 ماهه بشه. می خواست بره به یکی از استادا بگه که بندازدش، مثلا استاد تنظیم خانواده که یک واحدی هست و زیاد مورد نداره.

اما تونست با اداره ی آموزش هماهنگ کنه و لازم نشد که چنان کاری رو انجام بده. فعلا یه ترم مرخصی گرفته... حالا دیگه جزییاتش رو من نمی دونم خیلی...
البته برا شما دو ساله هست این مهلتی که می خواین...
احتمال اینکه اینطوری بتونین کشش بدین خیلی کمه...

//

من فک کنم شما تو پیام نور و اینا ادامه بدی خیلی بهتر باشه.
چون دو سال مدت کمی هم نیست، اومدیم و یهو بعد دو سال قانون رو عوض کردن، شما باید حداقل این دو سال رو به بطالت نگذرونید و تلف نشه. البته گفتید که کار می کنید، ولی بالاخره تحصیل می تونه مفید باشه...

ronnie818

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها
یه سوال
من تک پسرم و تیر 89 میتونم معافیت کفالت بگیرم
شندیدم کسایی که معافیت کفالت میگیرن باید 3 ماه برن آموزشی
میخواستم ببینم نمیدونید چطوری میشه این 3 ماه رو نرفت؟
داشتن کارت بسیج تاثیری داره؟
ممنون

joibari2

Registered User
لایک‌ها
29
سلام.
پدر من معلولیت جسمی-حرکتی داره و شدت معلولیتشم متوسطه (49-25) و معلولیتش هم مورد تایید بهزیستیه من هم تک پسرم در حال حاضر هم دانشجو هستم.از اونجایی که شنیدم تو **** وظیفه خیلی سخت میگیرن و ممکنه بهزیستی معلولیت رو تایید بکنه ولی کمیسیون پزشکی **** وظیفه تایید نکنه میخواستم بدونم میتونم معافی کفالت بگیرم یا نه؟

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
جاش خوبه بزار آدم شه پس فردا توان تحمل مشکلات زندگی رو داشته باشه.
پسر دایی منم تو نیروی انتظامی زاهدان افتاد.
فکر کنم جزو افتخارات زندگیشون بشه...!

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
نامزدت رو دوست داری نه...؟
آخی...

'majid'

Registered User
لایک‌ها
4
سلام.

من بالاخره موفق شدم کارای معافیتم(پدر بالای 59 سال) رو انجام بدم و تا چند روز دیگه کارت میرسه دستم.گفتم مراحلی که رفتم رو بنویسم تا دوستانی که میخوان از این معافیت استفاده بکنن راهنمایی بشن(البته خیلی کلی هست)

اول بگم که من برادری ندارم و پدرم هم 59 سالش تموم شده و خودم هم دانشجو هستم.

من اطلاعی از اونهایی که برادر معلول یا زیر 18 سال و.... ندارم ، ولی فکر میکنم روال کلی کار هم نزدیک به همین چیزی باشه که پایین مینویسم.

مثال از سن پدر : امروز 88/12/10 هست پس کسایی که پدرشون متولد 29/12/10 هست میتونن معاف بشن.

خب برای شروع کار بهتره که این چیزا رو جدا از اونایی که پلیس +10 میخواد داشته باشید :

یه کیف خوب برای مدارک(شاید مجبور به مسافرت بشید پس جای خوبی برای مدارکتون داشته باشید)

اول کار 12 قطعه عکس 3*2 رنگی از خودتون چاپ کنید(یه سری رو اول باید استفاده بکنید یه سری رو هم آخرای کار میخواید)

چنتا عکس 4*3 هم از پدرتون نیاز میشه.

همیشه یه کپی صفحه اول شناسنامه خودتون و کل خانوادتون و صفحه ازدواج شناسنامه پدر و مادرتون همراه تون باشه.یه کپی از کارت ملی کل خانواده داشته باشید بدک نیست.

خب ، برید پلیس +10 یه دفترچه بگیرد ، یه سری فرم اولیه هست که باید پر کنید ، پیش پزشک عمومی باید برید یه فرم رو پر کنه ، واکسن باید بزنید(من روزی که واکس زدن تا فردا صبحش حالم خوب نبود) .البته شاید بتونید از دست واکسن در برید ، ولی پلیس +10 محل ما نمیزاشت.

اگه متولد قبل از 64 هستید برید **** وظیفه فرومش رو پر کنید و مهر کنید.

برید پلیس +10 دقیق بپرسید که مدارک چی میخواد و اون رو ارسال کنید.

وقتی این کارا کردید با شناسنامه کل خانوادتون + کپی اونها ، برگه اشتغال به تحصیل(البته اگر دانشجو هستید) ، اون فرومایی که از تو دفترچه پر کردید ، میرید **** وظیفه (اگه تهران هستید - اتاق 21)

یه نکته مهم در مورد **** وظیفه : سعی کنید 7:30 صبح اونجا باشید.اگه بزارید ساعت 10 صبح برید خیلی شلوغ میشه و به هیچ کاری نمیرسید.

وقتی این مدارک رو تحویل دادید اگه جایی از کارتون مشکل نداشته باشه(مثلا غیبت نداشته باشید و مدارک کامل باشه ، سه تا برگه بهتون میدن ، یکی برای استعلام از شناسنامه پدر ، یکی استعلام از شناسنامه مادر و یکی هم معرفی شما به کلانتری.این برگه ها رو پر میکنید و امضا هاشون رو میگیرد و مهر میکنید.

خب حالا باید برید محل صدور شناسنامه پدر و مادرتون ، اگه شهری دیگه هست باید برید همون شهر.از اینجا آدرس ثبت احوال شهری که میخواید برید رو در بیارید.

مدارکی که ثبت احوال میخواد ازتون عشقی هست!! مثلا ثبت احوال تهران از من فقط شناسنامه پدرم رو خواست ، ولی اصفهان اصل شناسنامه پدرم و مادرم و کپی شناسنامه بچها رو! بهتره قبلش زنگ بزنید و دقیق ازشون بپرسید که چی مدارکی باید بیارد.جاهای مختلف فرق میکنه! ولی اصل شناسنامه اون کسی که میخواد استعلام بگیره رو حتما میخوان.

بعد نوبت کلانتری هست ، باید 3 تا شاهد (عمو ، خاله ، دایی ، عمه) رو ببرید کلانتری محل سکونتشون ، با یه قبض تلفن یا برق و اگه صاحب خونه هستن اصل سند اگه نیستن اجاره نامه و شناسنامه شون.اونجا باید یه فرم رو پر کن و امضا و انگشت بزنن.

یه ضامن هم نیاز هست که میتونه یکی از این شاهد ها باشه ، که باید شهادت بده که شما برادری ندارید و پدرتون همسر دیگه ای نداره و اینها رو بنویسه و امضا و انگشت بکنه.

بعد از این یه مامور رو کلانتری بهتون میده که باید بیاریدش دم خونتون ، اون میاد با 2-3 تا از همسایهاتون صبحت میکنه و میپرسه که شما برادر دارید یا پدرتون همسر دیگه ای داره ، اونها هم امضا میکنن.

بعد با یه کپی از کارت شناسایی همسایه ها میرید کلانتری و چنتا برگه میده به **** وظیفه.

البته باید بگم تو مراحل ثبت احوال و کلانتری کلی کپی هم از شما میخوان ، بهتره قبل از این که برید دقیق بپرسید که چی میخوان که لنگ نمونید.

وقتی این کارها رو کردید با پدرتون میرید **** وظیفه ، استعلام ثبت احوال رو اگر دستی دارید که هیچی اگر اونها فرستادن میرید اتاق 21 میگیرد ، برگه کلانتری رو هم میدید و اونها چک میکنن و اگر مشکلی نباشه پدرتون رو میفرستن برای تایید نهایی پیش 6 تا درجه دار ، اینجا هم کل شناسنامه های خانواده رو میخوان.

اگر هیچ مشکلی نباشه تایید میکنن و شما رو میفرستن برای صدور کارت که 3 تا عکس 3*2 و 2 تا قبض بانک و قبض پست رو باید بهشون بدید و 40 رو بعد کارت بدستون میرسه.

چنتا نکته :

صبور باشید ، دعوا نکنید ، تپیپ عجب قریب نزنید.

از شناسنامه پدرتون مثل چشماتون مراقبت بکنید ، هر جا برید این شناسنامه رو میخوان.

من فقط تجربه خودم رو نوشتم و از حالتای دیگه مثل کسایی که قبلا پدرشون ازدواج دیگه داشتن یا برادر دارن خبر ندارم.

امید وارم مفید بوده باشه براتون.

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
این جوری که دهن آدم...
جریان دکتر رفتن و واکسن چیه دیگه؟؟؟؟؟ من از واکسن میترسم:دی حالا واکسن چی هستش؟؟
فکر کنم آدم سربازی بره بهتره تا همه این کارا رو بکنه:دی

Last edited:

harab1363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت شما
من حسین هستم، فارغ التحصیل مهندسی مکانیک و الان حدودا 10 روز هست که دوره آموزشی سربازی رو توی پادگان 01 افسریه(یگان 523) تموم کردم و قراره پنج شنبه(13 اسفند) واسه گذروندن دوره کد به پادگان توپخانه اصفهان(مرآتو) برم، از کسانی که سابقه دوره کد اصفهانو دارن خواهشمندم که اگر امکانش هست به این چند تا سوال من جواب بدین :
1- توی این پادگان طی این مدت موبایل میتونم ببرم؟
2- وسایل و تجهیزات استحقاقی رو که توی 01 بهمون دادن(پتوها و ملحفه و...) باید ببرم یا اونجا بهمون میدن؟
3- لباسی که اونجا باید بپوشیم کدوم لباس هست، لباس کویری 01 یا لباس استتار؟

فقط خواهشمنمدم در اسرع وقت جواب منو بدید چون من 2-3 روز دیگه عازمم و خیلی هم استرس دارم.پیشاپیش از لطف شما ممونم، موفق باشید.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام خدمت شما
من حسین هستم، فارغ التحصیل مهندسی مکانیک و الان حدودا 10 روز هست که دوره آموزشی سربازی رو توی پادگان 01 افسریه(یگان 523) تموم کردم و قراره پنج شنبه(13 اسفند) واسه گذروندن دوره کد به پادگان توپخانه اصفهان(مرآتو) برم، از کسانی که سابقه دوره کد اصفهانو دارن خواهشمندم که اگر امکانش هست به این چند تا سوال من جواب بدین :
2- وسایل و تجهیزات استحقاقی رو که توی 01 بهمون دادن(پتوها و ملحفه و...) باید ببرم یا اونجا بهمون میدن؟

فقط خواهشمنمدم در اسرع وقت جواب منو بدید چون من 2-3 روز دیگه عازمم و خیلی هم استرس دارم.پیشاپیش از لطف شما ممونم، موفق باشید.

سلام
موبایل که کلاً توی پادگان نمیتونی ببری برادر من! حتی بعد از آموزشی. مگر اینکه از راهای خاص ببری که اینجا توضیح نمیدم.
جواب بقیشو هم نمیدونم چون تا به حال اونجا نبودم.
موفق باشی ، استرس هم نداشته باش ، خبری نیست :)

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,103
خوب در مورد سوالات
گوشی ببر دژبان جلوی درب بگیره تحویل بده تشویقی بگیره...نه توی پادگان نمی تونی ببری ولی می تونی تو صندوق امانات اگه داشته باشه بزاری...ولی به نظر من اول این کار رو نکن..بزار یه کم بگذره

بله هر چی دادن باید تا آخر خدمت ازشون استفاده کنی...همه چی یو ببر..فکر کنم 6 ما یا بیشتر تموم بشه استحقاقی دومت رو بدن بهت..مثه قند...واکس...دمپایی و یک دست لباس استتار + پوتین
فقط مراقت باش روز اول ازت عروس نکند وسایلتو...

خوب در مورد لباس بستگی داره کجا بی افتی...اگه آجودان شی فرق نمی کنه فرم ببپوشی یا استتار... اون دیگه بستگی به فرمانده داره.. ولی برای روزهای صبحگاه مشترک 100% باید استتار بپوشی
ولی در کل باید ببنی کجا می افتی..

سوالی بود بپرس

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
سلام خدمت شما

.

1- نه اصلا ... البته نشد نداره ... مثلا من آموزشی بردم :دی باید قایمش کنی .. ولی زیاد نمی تونی استفاده کنی .. آخه اونجا جایی نداره که زیاد بشه راحت باشی .. ولی من منشی بودم و تنها می موندم آسایشگاه و حرف می زدم .. در کل شرایطش رو هم داشتم .. مثلا شارژر صحرایی داشتم !:cool::D

2- توی همون اموزشی روزه اول بهتون اول پتو میدن ... بعد چند روز (هر چه دیر تر بهتر) لباس و جیره و اینا رو میدن

3- چه فرقی داره برات لباست چه رنگی و چه مدلی باشه ...؟ (نمی دونم)
در کل :
آموزشی خیلی حال میده ...بهترین دورانه.. منم هر کی بهم می گفت می خندیدم ... وقتی هم تو پادگان بودم فحش می دادم به خودم و اون کسی که می گفت آموزشی خوبه :دی ... اما به محض اینکه آموزشی تموم شد به حرفشون رسیدم !:eek:

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
1-نه به هیچ وجه . حتی اگه از دژبانی بتونی ردش کنی باز هم به دردت نخواهد خورد . بی خیالش شو .
2-پتو و ملافه جزو استحقاق هائی هستند که یک بار اول خدمت میدن بهتون پس تا آخر خدمت باید از همون ها استفاده کنید . پس جواب مثبته .
3-با لباس 01 برو اونجا اونجا بهتون استحقاق جدید میدن یا میگن آرم و علائم همون ها رو عوض کنید .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا